Mekkora szöget zár be a T területű paralelogramma két átlója, ha hosszuk e és f? e= 5cm, f= 1,2dm, T= 30 négyzet centiméter

2011. nov. 4. 13:10
 1/1 BKRS ***** válasza:

mondjuk "a" szoget zrnak be, illetve "180-a" szoget.

Az atlok felezve metszik egymast es 4 haromszogre bontjak a paralelogrammat.


Ezek terulete: e/2 * f/2 sin(a) /2

mivel sin(180-a) = sin(a)


szoval a 4 db egyutt:

4*e/2 *f/2 *sin(a)/2= ef*sin(a)=5*1,2*sin(a)/2 ami max 3 lehet, szoval az a gyanum, hogy itt ez esetleg 3 negyzetcentimeter terulet nem 30.

Ebben az esetben az atlok merolegesek egymasra.

2011. nov. 4. 13:48