Valaki segítsen nekem pls, mert aggaszt ez a házi! Térgeometria, Kék 2002-es feladat: egy körhenger felszíne:62 528,7 négyzet centiméter, palástjának területe 51 983,8 négyzet centiméter. Mekkora a térfogata, valaki segítene légyszi?

2011. nov. 9. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt ment ez a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Ez alapján ki tudod számolni!

2011. nov. 9. 16:59
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez alapján nem lehet :)
2011. nov. 9. 17:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Palást=2*r*π*m, --> m=Palást/2*r*π

Felszín F=2*r^2*π+Palást ---> r=gyök((F-Palást)/2*π)

Térfogat V=r^2*π*m=r*Palást/2=gyök((F-Palást)/2*π)*Palást/2


már csak be kell helyettesíteni.

2011. nov. 9. 17:35