Cs.Zsuzsanna kérdése:

Egy forgástengely magassága az alapkör sugarának a háromszorosa, a henger palástjának felszíne 150pi területegység. Mennyi a henger térfogata?

Kérlek segítsetek!
2011. dec. 4. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Rövid válasz:


375 * Pi (térfogategység)


Hosszú válasz:


M = 3R


Felszín: A = 2R * Pi * M


Átírva: 150 * Pi = 2R * Pi * 3R, amiből rövid számolás után R = 5, és M = 15


Térfogat: V = R^2 * Pi * M = 5^2 * Pi * 15 = 375 * Pi

2011. dec. 5. 22:38
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. dec. 6. 17:07