Egy henger alakú tartály térfogata 565m3. Milyen magas a tartály ha az átmérője 12m?

2012. ápr. 2. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:

V=r^2*3,14*m

565=144*3,14*m

innét csak osztani kell és kész

2012. ápr. 2. 15:35
 2/10 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz:

r=6, mert az átmérő van megadva

2012. ápr. 2. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:
igaz, nem is figyeltem köszi:)
2012. ápr. 2. 17:06
 4/10 Tom Benko ***** válasza:
\frac{4V}{d^2\pi}=h
2012. ápr. 3. 21:42
 5/10 anonim válasza:

V=dˇ2*3,14/4*h

h=V/d^2*3,14/4>innen

h=4,998m

2012. ápr. 4. 08:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Az eredmény attól is függ hogy a pít hány tizedessel számoljuk.Minél többel,annál alacsonyabb lesz a tartály,<5m.
2012. ápr. 4. 21:49
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
@6: Pontosabban konvergál a pontos értékhez.
2012. ápr. 6. 00:03
 8/10 anonim ***** válasza:
De most komolyan srácok ez a kérdés 2 választ érdemelt, erre ez már a 8. :D
2012. ápr. 6. 00:06
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
@8: És mi lenne az a kettő? Egyébként pedig problémát jelent, hogy ennyi a válasz (jelen esetben 9)?
2012. ápr. 6. 13:16
 10/10 anonim válasza:
Most már tíz @9
2021. márc. 8. 20:30