Sziasztok!

Megcsináltam a házim, de nem vagyok benne biztos, hogy jó-e, sőt nagyon úgy gondolom, hogy rossz.

Valaki levezetné nekem?


I. (x-3y)/2-(y+2)/5=6

II. (2x-y)/6+(3-x)/2=5//



2012. jún. 6. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első egyenletet megszorzod 10-zel, a másodikat 6-tal.

Felbontod a zárójeleket. Közben odafigyelsz az előjelekre.

Utána ax+by=c alakúra hozod őket (a,b,c számokat jelentenek).

I. 5x-15y-2y-4=60

5x-17y=64

II. 2x-y+9-3x=30

-x-y=21 => x=-y-21

5(-y-21)-17y=64

Asszem. De már késő van, azért számold át. Remélem innen már megy.

2012. jún. 6. 22:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Az elsőnél elírtad, mert nem -4, hanem + :)
2012. jún. 7. 06:18