Sziasztok!
Megcsináltam a házim, de nem vagyok benne biztos, hogy jó-e, sőt nagyon úgy gondolom, hogy rossz.
Valaki levezetné nekem?
I. (x-3y)/2-(y+2)/5=6
II. (2x-y)/6+(3-x)/2=5//
2012. jún. 6. 21:34
1/2 anonim válasza:
Az első egyenletet megszorzod 10-zel, a másodikat 6-tal.
Felbontod a zárójeleket. Közben odafigyelsz az előjelekre.
Utána ax+by=c alakúra hozod őket (a,b,c számokat jelentenek).
I. 5x-15y-2y-4=60
5x-17y=64
II. 2x-y+9-3x=30
-x-y=21 => x=-y-21
5(-y-21)-17y=64
Asszem. De már késő van, azért számold át. Remélem innen már megy.
2/2 A kérdező kommentje:
Az elsőnél elírtad, mert nem -4, hanem + :)
2012. jún. 7. 06:18