x2-3xy+2y2=15
y2+2xy=0
x2=x a négyzeten
y2=y a négyzeten
2012. ápr. 13. 08:41
1/2 anonim válasza:
A második egyenletet szorzattá tudod alakítani:
y(y+2x)=0
Ebből vagy y=0 vagy y+2x=0
Első esetben 0-t simán behelyettesíted az első egyenletbe és megvan az x.
Második esetben y+2x=0-ból kifejezed y-t és azt írod be az első egyenletbe majd megoldod.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. ápr. 13. 10:17