10. -es matekfeladat, másodfokú egyenletrendszer. Valaki segitene? A levezetés is kellene.


x2-3xy+2y2=15

y2+2xy=0


x2=x a négyzeten

y2=y a négyzeten


2012. ápr. 13. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A második egyenletet szorzattá tudod alakítani:

y(y+2x)=0

Ebből vagy y=0 vagy y+2x=0

Első esetben 0-t simán behelyettesíted az első egyenletbe és megvan az x.

Második esetben y+2x=0-ból kifejezed y-t és azt írod be az első egyenletbe majd megoldod.

2012. ápr. 13. 09:36
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. ápr. 13. 10:17