1. x(négyzeten)+y(négyzeten)=34
2. x-y=2
Sehogy sem akar kijönni a megoldás :( Kérlek segítsetek!!!
2012. márc. 4. 19:39
1/5 anonim válasza:
Ki kell fejezned a második egyenletből y-t és ezt behelyettesítened az elsőbe (y= x-2). Az elsőből tagonként gyököt vonsz, és elvileg kész is: 2x - 2 = gyök(34)
x= (gyök(34))/2 +1 = 3,9155
2/5 anonim válasza:
Nehogy tagonként gyököt vonjál!!
Ennél nagyobb hiba már nincs is!
3/5 A kérdező kommentje:
Akkor most hogy??? összezavartok
2012. márc. 4. 20:04
4/5 anonim válasza:
x² + y² = 34
x - y = 2
Addig jó, hogy a másodikból
x = y + 2
behelyettesítve
(y + 2)² + y² = 34
Négyzetre emelés, összevonás, egyszerűsítés után marad az
y² + 2y - 15 = 0
másodfokú egyenlet, amelynek a gyökei
y1 = 3
y2 = -5
Innen már talán menni fog. :-)
5/5 A kérdező kommentje:
Igen így már érthetőbb!! Köszönöm!
2012. márc. 4. 20:28