Hogyan kell megoldani ezt az egyenletrendszert?


1. x(négyzeten)+y(négyzeten)=34

2. x-y=2



Sehogy sem akar kijönni a megoldás :( Kérlek segítsetek!!!



2012. márc. 4. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Ki kell fejezned a második egyenletből y-t és ezt behelyettesítened az elsőbe (y= x-2). Az elsőből tagonként gyököt vonsz, és elvileg kész is: 2x - 2 = gyök(34)

x= (gyök(34))/2 +1 = 3,9155

2012. márc. 4. 19:45
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy tagonként gyököt vonjál!!

Ennél nagyobb hiba már nincs is!

2012. márc. 4. 19:51
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor most hogy??? összezavartok
2012. márc. 4. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

x² + y² = 34

x - y = 2


Addig jó, hogy a másodikból

x = y + 2


behelyettesítve

(y + 2)² + y² = 34


Négyzetre emelés, összevonás, egyszerűsítés után marad az

y² + 2y - 15 = 0

másodfokú egyenlet, amelynek a gyökei

y1 = 3

y2 = -5


Innen már talán menni fog. :-)

2012. márc. 4. 20:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen így már érthetőbb!! Köszönöm!
2012. márc. 4. 20:28