2/x+1/y=1/xy
x^2+y^2=1
Nem igazán tudok belekezdeni. Help pls.
2012. febr. 12. 17:23
1/6 anonim válasza:
Szerintem szorozd meg az 1. egyenletet xy-nal és fejezd ki vagy az x-et vagy az y-t és helyettesítsd be a 2.-ba.
2/6 A kérdező kommentje:
úgy nem jó. a 2.ból meg tudok gyököt vonni vagyis úgy: x+y=1 kifejezve: x=-y+1. elsőbe visszahelyettesítve:
2/(-y+1)+1/y=1/(-y+1)y
ebből meg egy már nem tudom mit lehetne.. ://
2012. febr. 12. 17:48
3/6 anonim válasza:
Tagonként nem lehet gyököt vonni, azt felejtsd el.
Gondolkozz még rajta!
4/6 A kérdező kommentje:
ennyi erővel leírhattad volna:D
2012. febr. 12. 20:37
5/6 anonim válasza:
Ha x tart 1-hez, y pedig a nullához, akkor az egyenlet tart a megoldottság felé :) Numerikusan megoldva (pl. Excel, Solver bővítmény) ez jön ki.
Ha elvégzed a javasolt XY-nal való szorzást, akkor kijön az X=1, Y=0 megoldás, csakhogy az nem valódi megoldás, mert Y nem lehet nulla. Valószínűleg erre akar rávezetni ez a feladat.
6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. ugyan ez kijött, de nem megoldás. csak azt gondoltam, hogy ennek lennie kell.. köszönöm!!
2012. febr. 13. 18:55