Hogyan kell ezt az egyenletrendszert megoldani?

x^2 + y^2 - 6x + 8y - 56 = 0
2012. febr. 26. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ebbe mi az egyenletrendszer?
2012. febr. 26. 18:44
 2/11 A kérdező kommentje:

Adott az x^2 + y^2 - 6x + 8y - 56 = 0 egyenletű kör és az x − 8,4 = 0 egyenletű egyenes.

a) Számítsa ki a kör és az egyenes közös pontjainak koordinátáit!

b) Mekkora távolságra van a kör középpontja az egyenestől

2012. febr. 26. 18:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A most kiírt feladatnak itt van a megoldása:

[link]

2012. febr. 26. 19:59
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, de a 81 az hogy jött oda ki? Vagy az micsoda? Amikor az egyenletben -56 van?
2012. febr. 26. 20:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Próbáld felidézni, hogyan kell teljes négyzetté alakítani.

Egy -9 és egy -16 is lesz ott baloldalon, összevonva -81.

Átvíve 81 , a sugár négyzete.

2012. febr. 26. 20:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát ez reménytelen
2012. febr. 26. 20:24
 7/11 anonim ***** válasza:

(x-3)^2=x^2-8x+9 --- ezt a 9-et

(y+4)^2=x^2+8x+16 --- ezt a 16 -ot ki kell vonni, hogy az egyenlőség megmaradjon.

Még mindig reménytelen??

2012. febr. 26. 20:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Első sorban van egy elütés -6x, nem -8x.
2012. febr. 26. 20:32
 9/11 A kérdező kommentje:
Ah, azt hiszem talán megértettem, de még utánaszámolok :D
2012. febr. 26. 20:36
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak még annyi, hogy az egyenletben -56 van. Ha átviszem a másik oldalra, akkor ott nem +56-nak kellene lennie, mivel hogy 56-ot adtam az alapegyenletbe, hogy az ismeretlenek 1 oldalon legyenek?
2012. febr. 26. 20:39
1 2