Adott két matrix,mi lessz a megoldása? valaki letudná vezetni pl. 1 * (-2) + ...
A =
1 , 3
2 , 5
b =
-2
-3
2012. jún. 5. 16:01
1/2 anonim válasza:
Van mindenféle módszer.
MOndjuk beszorzom az egyenletet balról A inverzével:
A-1*Ax=A-1*b
(A-1*A)x=A-1*b
I*x=A-1*b
x=A-1*b
Vagyis kiszámolod A inverzét és megszorzod b-vel.
A inverzét is többféleképpen számolhatod, érdemes azzal a módszerrel, amit tanultál...
A-1=
-5, 3
2, -1
x=A-1*b=[1,-1]
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. jún. 5. 16:47