Ax=b lineáris egyenletrendszer megoldása?


Adott két matrix,mi lessz a megoldása? valaki letudná vezetni pl. 1 * (-2) + ...

A =

1 , 3

2 , 5


b =

-2

-3


2012. jún. 5. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Van mindenféle módszer.

MOndjuk beszorzom az egyenletet balról A inverzével:


A-1*Ax=A-1*b

(A-1*A)x=A-1*b

I*x=A-1*b

x=A-1*b


Vagyis kiszámolod A inverzét és megszorzod b-vel.

A inverzét is többféleképpen számolhatod, érdemes azzal a módszerrel, amit tanultál...


A-1=

-5, 3

2, -1


x=A-1*b=[1,-1]

2012. jún. 5. 16:28
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. jún. 5. 16:47