Nem vagyok teljesen biztos benne hogyan is kéne nekiállnom. Ha valaki letudná vezetni nekem az sokat segítene :)


A feladat:


x^2+3y^2=6(xy-1)

x-y=-2

____________


2012. jún. 2. 19:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A 2. egyenletből x=y-2, ezt kell beírni az elsőbe


(y-2)^2+3*y^2=6*(y-2)*y-6


Zárójelek felbontása:

y^2-4y+4+3y^2=6y^2-12y-6


Rendezés:

0=2y^2-8y-10 /osztva 2-vel

0=y^2-4y-5


Megoldóképletbe beírod:

y=5

y=-1

2012. jún. 2. 19:25
 2/20 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy eredetileg x-y=-2 van leírva a feladatban, akkor hogyan lesz x=y-2?
2012. jún. 2. 19:33
 3/20 anonim ***** válasza:

x-y=-2 /hozzáadok mindkét oldalhoz y-t

x=y-2


Voalá...

2012. jún. 2. 19:39
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi, így már értem az elejét :)


Most már csak egy problémám van, hogy a zárójelek felbontásánál nem értem hogyan jön ki két 4-es. A 4y és a sima 4... :/ Akárhogy számolok és bontom a zárójeleket, nem akar kijönni úgy...

2012. jún. 2. 20:01
 5/20 anonim ***** válasza:

(a-b)^2=a^2-2*a*b+b^2


(y-2)^2


Vagyis

első tag négyzete: y^2

Kétszeres szorzat: 2*y*2=4y

második tag négyzete: 2*2=4


(y-2)^2=y^2-4y+4

2012. jún. 2. 20:14
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi, így már értem :)

Az ilyen "szabályokat" mint az (a-b)^2=a^2-2*a*b+b^2 már rég elfelejtettem :s

2012. jún. 2. 20:26
 7/20 anonim ***** válasza:

Vígan él a favágó ... :-)


x² + 3y² = 6(xy - 1)

x - y = 2


Az elsőt átrendezve, a másodikat négyzetre emelve

x² - 6xy + 3y² = -6

x² - 2xy + y² = 4


A másodikat 3-mal szorozva

x² - 6xy + 3y² = -6

3x² - 6xy + 3y² = 12


A másodikból kivonva az elsőt

2x² = 18

x² = 9

x1 = 3

x2 = -3

********

y = x - 2

y1 = 1

y2 = -5

======


DeeDee

*******

2012. jún. 2. 20:29
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha az alapok se mennek, akkor elég nehéz lesz bonyolultabb dolgokat megcsinálni...
2012. jún. 2. 20:30
 9/20 A kérdező kommentje:

Ifjutitan: Egy másodfokú egyenlötlenség, egy másodfokú egyetlentrendszer és egy szöggfüggvény feladatom lesz vizsgán. Szóval ha ezeket értem az elég most egyelöre :)


DeeDee: Ez most csak megzavart... amit Ifjutitan írt le az egyszerübbnek tünik :s

2012. jún. 2. 20:33
 10/20 A kérdező kommentje:
Most, hogy így újra átnéztem, a másodikat mégis csak jobban értem :)
2012. jún. 2. 21:08
1 2