Megoldanád nekem ezt a két másodfokú feladatot?


Nagyon sokat segítene ha valaki megtudná ezeket oldani nekem :) Csak azért, hogy lássam hogyan is kell.


Másodfokú egyenlet (a nem negatív valós számok halmazán):


2x^8-15x^4+8=1


Másodfokú egyenlötlenség (a valós számok halmazán):


x^2-4x+3

_________ > 0

x^2-2x+5


2012. jún. 1. 21:21
 1/8 A kérdező kommentje:
A másodiknál az egy törtvonal akart lenni.
2012. jún. 1. 21:22
 2/8 anonim ***** válasza:

2x^8 - 15x^4 + 8 = 1

Új ismeretlen bevezetése: x^4=y

2y^2 - 15y + 8 = 1

2y^2 - 15y + 7 = 0

a=2

b=-15

c=7

y1,2=(-b±√(b^2-4ac))/2a

y1,2=(15±√((-15)^2-4*2*7))/2

y1,2=(15±√169)/2=(15±13)/2

y1=28/2=14

y2=2/2=1

y=x^4

(1) 14=x^4 => x=^4√14

(2) 1=x^4 => x=1

2012. jún. 1. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy hasonló, másodfokú egyenlőtlenség megoldását videóra mondtam:

http://www.youtube.com/watch?v=3aMknufVzmw

Ha ezután is gondod van a második feladattal szólj, ezekkel a számokkal is megcsinálom. (Nem a videót, hanem a képet.)

2012. jún. 1. 22:15
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


ma 22:10: Ha nem vezetek be új ismeretlent az ugye nem baj? Bár lehet így egyszerübb ahogy te leírtad.


ma 22:15: Köszi a linket, ez tényleg sokat segített, jól elmagyaráztad :)

Azért örülnék neki ha megtudnád oldani az én értékeimmel is és belinkelnéd a képet, csak hogy lássam jól csináltam-e :)

2012. jún. 1. 22:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Tessék a kép:

[link]

Remélem látod, hogy a nevező miért mindig pozitív ?

2012. jún. 1. 23:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy a két zéruspont a nevezöben nem definiálható, viszont az nem tiszta, hogy miért olyan magasra került a parabola?
2012. jún. 1. 23:44
 7/8 A kérdező kommentje:

Ó, azt hiszem értem már... Mivel az x1, x2 nem definiálható, ezért nem érintkezik az x egyenessel... azért van olyan magasan :)

Igaz?

2012. jún. 1. 23:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze. Egy-két x értéknél kipróbálod. ( x=0 -> y=5 ).
2012. jún. 2. 00:01