Tudnátok írni, olyan másodfokú vagy egyéb bonyolult egyenletet, amelynek a megoldása 30? (X=30)

2012. máj. 17. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha kimondottan arra gondolsz, hogy az egyenletnek egyetlen megoldása lehet csak, és az a 30, akkor egyedül a következő egyenlet jöhet szóba:


(x-30)^2=0 vagy -(x-30)^2=0


Ha felbontod a zárójelet, akkor:

x^2 - 60x + 900 = 0 vagy -x^2 + 60x - 900 = 0


Ezeket már te magad is alakítgathatod, hogy kicsit bonyolultabbnak látszon, mint amilyen.

2012. máj. 17. 09:48
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy farmon tyúkok és nyulak élnek. A fejek száma 80, a lábak száma 260. Hány tyúk él a farmon?
2012. máj. 17. 11:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy nehezebb:

az ellipszisrajzolás egyik módszere, hogy beverünk két szöget, és egy madzag-karikába tesszük a szögeket és egy ceruzát. A madzagot mindig feszesen tartva ha körbevisszük a ceruzát, akkor ellipszist rajzol.

Ha egy 50cm*40cm-es deszkalapból szeretnénk 50*40centis ellipszist kivágni, akkor egymástól milyen távol kell leverni a szögeket?

2012. máj. 17. 12:20
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítségek, de nem szöveges feladatra gondoltam, hanem számokból álló feladatra. Bocsánat, hogy nem fogalmaztam meg világosan, hogy mire gondolok.


Egy ismerősömnek lesz születésnapja (30.) és neki lenne az egyenlet belegravírozva az ajándékába a matematikai egyenlet, amit ugye szövegesen elég nehéz lenne.

2012. máj. 17. 13:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek az egyenletek is jók, ha mindkét oldalt szorzod öttel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2012. máj. 17. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Ööö, izé, csak az egyik oldalt.


De az integráljelesek nem is egyenletek, ott egyértelmű.

2012. máj. 17. 13:10