Először is sziasztok ez lenne az első kérdésem ezen az oldalon. Másodfokú függvény 41 nél x = -2 vesz fel ; 20 - nál x = 5 vesz fel ; minimum helye x = 2 ; y = Ax^2 -Bx + C Minimum érték = D Mennyi : A, B, C és D?

Ezzel kéne segítség tudom, hogy elég alapműveltség, de már nagyon rég tanultam a függvényeket, és nem emlékszem belőlük semmire előre is köszönöm válaszotokat.

2012. ápr. 20. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez így nem az igazi,


VAGY x=41-nél y=-2-őt vesz fel

VAGY 41-et vesz fel x=-2-nél


Melyik a helyes?

2012. ápr. 20. 22:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre a feladatra gondolsz?

[link]

Az adatok mellett az eredmény is látszik. Ha valóban erre gondoltál, akkor majd a megoldást is leírja valaki.

2012. ápr. 20. 23:04
 3/5 A kérdező kommentje:

VAGY x=41-nél y=-2-őt vesz fel

VAGY 41-et vesz fel x=-2-nél


Melyik a helyes?


41 - et vesz fel az x = -2 - ben. tehát y = 41 x = -2

köszi az érdeklődést a lejjebb lévő kommenter beküldte a feladat megoldását is ha az segít és pontosabb leírását.


______________________________________________________

Erre a feladatra gondolsz?

[link]

Az adatok mellett az eredmény is látszik. Ha valóban erre gondoltál, akkor majd a megoldást is leírja valaki.


Igen erre a feladatra a megoldás az jó hogy megvan, csak kíváncsi lennék rá, hogy hogy jön ki ha hasonló feladattal találkoznék.


Nagyon köszönöm az eddigi segítséget.

2012. ápr. 21. 08:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a másodfokú függvény:

y = Ax^2 +Bx + C (átírtam +B-re, de ez kb mindegy.)


A megadott pontokat egyszerűen be kell helyettesíteni.

Az egyik: x=-2 y=41


41=A*4+B*(-2)+C (*)


A másik:

x=5 y=20

20=A*25+B*5+C (**)


És tudjuk, hogy x=2 minimumhely.

Ott van minimum, ahol a derivált 0.

A derivált:

2*Ax+B


Vagyis ez 0, ha x=2

2*A*2+B=0 (***)


Van 3 egyenlet, 3 ismeretlennel, ezt kell megoldani.

(***)-ból kifejezve B-t: B=-4A

Ezt beírom a másik kettőbe


41=A*4+(-4A)*(-2)+C (*)

20=A*25+(-4A)*5+C (**)


Rendezve:

41=12A+C (*)

20=5A+C (**)


(**)-ból

C=20-5A

Beírva az elsőbe

41=12A+20-5A

21=7A

A=3


Visszaszámolva

C=20-5A=20-15=5

B=-4A=-4*3=-12


A függvény:

3x^2-12x+5


Minimum x=2-nél van, beírom

3*4-12*2+5=-7

2012. ápr. 21. 09:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, így már tökéletesen értem.
2012. ápr. 21. 10:43