g(x)=x^2+x-1
ha x=-1ötöd x=1ketted x=0,9?
2012. ápr. 2. 16:12
1/2 anonim válasza:
A függvénynek ÉRTÉKE van adott helyen.
Úgy kell, hogy beírod x helyére a számot és kiszámolod
x=-1/5 akkor
g(x)= (-1/5)*(-1/5)+(-1/5)-1
Számológépbe benyomkodod (-1/5=-0,2-vel egyenlő) és kijön, hogy -1,16
Ugyanígy megcsinálod a másik kettőt.
2/2 A kérdező kommentje:
KKKKKKKKKKKKKKKKKK
ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ
SSSSSSSSSSSSSSSSSS
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
IIIIIIIIIIIIIIIIII
2012. ápr. 2. 18:29