Határozza meg a függvény értékkészletét az alábbi helyeken?


g(x)=x^2+x-1

ha x=-1ötöd x=1ketted x=0,9?


2012. ápr. 2. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

A függvénynek ÉRTÉKE van adott helyen.


Úgy kell, hogy beírod x helyére a számot és kiszámolod


x=-1/5 akkor


g(x)= (-1/5)*(-1/5)+(-1/5)-1

Számológépbe benyomkodod (-1/5=-0,2-vel egyenlő) és kijön, hogy -1,16


Ugyanígy megcsinálod a másik kettőt.

2012. ápr. 2. 16:50
 2/2 A kérdező kommentje:

KKKKKKKKKKKKKKKKKK

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ

SSSSSSSSSSSSSSSSSS

ZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

IIIIIIIIIIIIIIIIII

2012. ápr. 2. 18:29