A(1,1) ponton átmenő és a 4x + 2y + 5 = 0 egyenessel párhuzamos egyenes egyenletét?!
2012. márc. 16. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

f(x)=2x+1

mivel x=x ezért:

x=2x+1

-1=x


vagy berajzolod koordinátarendszerbe és leolvasod.

2012. márc. 16. 17:37
 2/2 anonim ***** válasza:

4x + 2y + 5 = 0

4x + 3y = -5

ennek az egyenesnek a normálvektora (4;3)


új egyenes:


4x + 3y = 4 + 3

4x + 3y -7 =0

2012. márc. 16. 17:39