A(1,1) ponton átmenő és a 4x + 2y + 5 = 0 egyenessel párhuzamos egyenes egyenletét?!2012. márc. 16. 16:38
1/2 anonim válasza:
f(x)=2x+1
mivel x=x ezért:
x=2x+1
-1=x
vagy berajzolod koordinátarendszerbe és leolvasod.
2/2 anonim válasza:
4x + 2y + 5 = 0
4x + 3y = -5
ennek az egyenesnek a normálvektora (4;3)
új egyenes:
4x + 3y = 4 + 3
4x + 3y -7 =0