Hogyan kell ábrázolni az f (x) = (x-3) ^2-4 függvényt? És mennyi a szélsőértéke? azt hogyan kapjuk meg?


2012. ápr. 10. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Függvénytranszformációval.

Felveszed az f1(x)=x^2 függvényt.

A zárójelben lévő x-3 azt jelenti, hogy az x tengely mentén (tehát vízszintes irányban) tolod a függvény +3 egységet. Ez lesz az f2(x)=(x-3)^2 függvényed.

Végül az függvény végén lévő -4-et függőleges eltolással, az y tengely mentén jelölöd, azaz az egész függvény 4-gyel lefelé tolod. Így kapod meg a keresett f(x)=(x-2)^2-4 függvényt.


Az alapfüggvény, az x^2 pedig egy origót érintő parabola. Azt kell transzformálni.


[link]

2012. ápr. 10. 15:59