2012. ápr. 10. 15:39
1/1 anonim válasza:
Függvénytranszformációval.
Felveszed az f1(x)=x^2 függvényt.
A zárójelben lévő x-3 azt jelenti, hogy az x tengely mentén (tehát vízszintes irányban) tolod a függvény +3 egységet. Ez lesz az f2(x)=(x-3)^2 függvényed.
Végül az függvény végén lévő -4-et függőleges eltolással, az y tengely mentén jelölöd, azaz az egész függvény 4-gyel lefelé tolod. Így kapod meg a keresett f(x)=(x-2)^2-4 függvényt.
Az alapfüggvény, az x^2 pedig egy origót érintő parabola. Azt kell transzformálni.