Hogyan kell megoldani ezt a 2 egyenletrendszert?


1:

3x + 2y = 2

1/x + 1/y = 3


2:

(x^2 + x + 1)/7 = (y^2 + y + 1)

x - 2y = 4


Köszönöm ^^.


2012. márc. 5. 23:01
 1/2 bensdorp ***** válasza:

3x+2y=2 --> y=(2-3x)/2

1/x+2*1/(2-3x)=3

1/x+2/(2-3x)=3

(2-3x)+2x=3x(2-3x)

2-3x+2x=6x-9x^2

9x^2-7x+2=0 stb.


x-2y=4 --> x=2y+4

(2y+4)^2+(2y+4)+1=7(y^2+y+1)

4y^2+8y+16+2y+4+1=7y^2+7y+7

-3y^2+3y+14=0 stb.

2012. márc. 5. 23:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első feladatnak úgy tűnik, nincs valós megoldása. Biztos jól írtad le a feladatot?
2012. márc. 6. 14:55