1:
3x + 2y = 2
1/x + 1/y = 3
2:
(x^2 + x + 1)/7 = (y^2 + y + 1)
x - 2y = 4
Köszönöm ^^.
2012. márc. 5. 23:01
1/2 bensdorp válasza:
3x+2y=2 --> y=(2-3x)/2
1/x+2*1/(2-3x)=3
1/x+2/(2-3x)=3
(2-3x)+2x=3x(2-3x)
2-3x+2x=6x-9x^2
9x^2-7x+2=0 stb.
x-2y=4 --> x=2y+4
(2y+4)^2+(2y+4)+1=7(y^2+y+1)
4y^2+8y+16+2y+4+1=7y^2+7y+7
-3y^2+3y+14=0 stb.
2/2 anonim válasza:
Az első feladatnak úgy tűnik, nincs valós megoldása. Biztos jól írtad le a feladatot?