Hogy lehet az ilyen egyenletrendszert megoldani?


Behelyettesítő módszerrel hogyan lehet megoldani olyan egyenletrendszert, aminek az egyik felén nem egy y van (azt kell kifejezni), hanem több.

Például:

3x+4y = 12


2012. máj. 19. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

y-ra rendezed:


3x+4y=12 /-3x

4y=12-3x / osztva 4-el


y=(12-3x)/4=3-3/4x


Hát igen törtet kell beírni majd a másik egyenletbe, de attól még be lehet írni.

De ne félj megszokod majd a törtekkel való számolást ;)

2012. máj. 19. 15:03
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
kivonsz mind a két oldalból 3x-et, aztán mindkét oldalt elosztod 4-el. ha nem szeretsz tört számmal dolgozni, akk nyugodtan oszthatod a 3x-et is 4-el (0,75x lesz).
2012. máj. 19. 15:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem mostmár értem :)
2012. máj. 19. 15:15