Behelyettesítő módszerrel hogyan lehet megoldani olyan egyenletrendszert, aminek az egyik felén nem egy y van (azt kell kifejezni), hanem több.
Például:
3x+4y = 12
2012. máj. 19. 15:00
1/3 anonim válasza:
y-ra rendezed:
3x+4y=12 /-3x
4y=12-3x / osztva 4-el
y=(12-3x)/4=3-3/4x
Hát igen törtet kell beírni majd a másik egyenletbe, de attól még be lehet írni.
De ne félj megszokod majd a törtekkel való számolást ;)
2/3 anonim válasza:
kivonsz mind a két oldalból 3x-et, aztán mindkét oldalt elosztod 4-el. ha nem szeretsz tört számmal dolgozni, akk nyugodtan oszthatod a 3x-et is 4-el (0,75x lesz).
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem mostmár értem :)
2012. máj. 19. 15:15