Hogy számoljuk egy szabályos sokszög oldalainak számát és egy külső szögét ha csak a szabályos sok szög egy belső szöge (144°) adott? SOS

2012. máj. 28. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
15%

mivel teljesen érthetetlenül van számomra leírva a kérdés, ezért én is így próbálok meg válaszolni. tessék:


szerintem ha szabályos a sokszög akkor midnehol 0144°van és a hossz id ugyanakroa. mivel megvan egy szög, a kulso nem lehet más mint 360-szog azza 360-144.

az oldal ugy johet ki, hogy 144 fok fele mert huzz a kozeppotnba egy szakaszt, 72. igy egy 72-72-36 fokos háromszoiged lesz, ebbol 360/36 tehát tiz háromszoged. ergo tiz oldala vam.



remélem segítettem. szia.

2012. máj. 28. 23:43
 2/5 anonim ***** válasza:

Szabályos sokszögben a belső szögek összege:

(n-2)*180


1 belső szög: (n-2)*180/n


Egyszerűen meg kell oldani az egyenletet

(n-2)*180/n=144

(n-2)*180=144*n

180*n-360=144*n

36n=360

n=10

2012. máj. 28. 23:45
 3/5 anonim ***** válasza:
A külső szög meg 180-szög nem 360-szög, tehát 36 fok, amúgy a külső szögek összege mindig 360 és 10*36 is 360.
2012. máj. 29. 00:48
 4/5 anonim ***** válasza:

3,


azt nem kiegészítő szögnek hívják?

2012. máj. 30. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


"A külső szög a belső szög kiegészítő szöge"


Bár most, hogy mondod, még sose gondolkoztam el rajta, hogy mi van a konkáv sokszögekkel.

De attól még ezt így kell számolni. A külső szögek összege mindig 360 fok, ahogy előttem írták.

2012. máj. 30. 10:49