Lépésről-lépésre valaki írja le!
2x+3y=4
5x-6y=-7
2012. máj. 16. 19:49
31/36 A kérdező kommentje:
Miért, nem tetszik az 1:30-as név?:) Ha nem megy küldöm, remélem egy darabig még leszel :D
2012. máj. 17. 20:14
32/36 anonim válasza:
Biztosan tovább, mint te. ;) (legalábbis remélem)
33/36 A kérdező kommentje:
1/3x+3/2y=6
-2/7x+3/4y=3
19/42=0 az x-hez, de miért?:O
2012. máj. 17. 20:47
34/36 anonim válasza:
Nem értem az utolsó sorodat. Egy megoldást írok, ha neked másmilyen, esetleg írd le, keresünk benne hibát!
elsőből pl. az x:
x + 4,5y = 18 -> x = 18 - 4,5y
másodikat a szépség kedvéért szorozzuk meg 28-cal, hogy ne legyen ilyen törtes:
-8x + 21y = 84
helyettesítsük x helyére a fentit:
-8 ( 18 - 4,5y ) + 21y = 84
-144 + 36y + 21y = 84 --> y = ( 84 + 144 ) / 57 = 4
x pedig = 18 - 4,5 * 4 = 0
x = 0, y = 4
Ellenőrizve jó.
35/36 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, kijött meg minden, csak ezt elkezdtük órán és ott fejeztük be, hogy 19/42x=0 és ez bekavart..de így már minden oké és köszi, hogy ilyen segítőkész vagy :)
2012. máj. 17. 21:13
36/36 anonim válasza:
Így már értem. Lehagytad az x-et, és csak 19/42 = 0-át írtál előbb, azért nem értettem. Amit írtál, úgy már biztos érted, hogy ennyiszer x csak akkor nulla, ha x nulla. Jó éjt!