Mennyi x és y? (matek,9-es anyag)


Lépésről-lépésre valaki írja le!


2x+3y=4

5x-6y=-7



2012. máj. 16. 19:49
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Miért, nem tetszik az 1:30-as név?:) Ha nem megy küldöm, remélem egy darabig még leszel :D
2012. máj. 17. 20:14
 32/36 anonim ***** válasza:
Biztosan tovább, mint te. ;) (legalábbis remélem)
2012. máj. 17. 20:16
 33/36 A kérdező kommentje:

1/3x+3/2y=6


-2/7x+3/4y=3


19/42=0 az x-hez, de miért?:O

2012. máj. 17. 20:47
 34/36 anonim ***** válasza:

Nem értem az utolsó sorodat. Egy megoldást írok, ha neked másmilyen, esetleg írd le, keresünk benne hibát!


elsőből pl. az x:


x + 4,5y = 18 -> x = 18 - 4,5y


másodikat a szépség kedvéért szorozzuk meg 28-cal, hogy ne legyen ilyen törtes:

-8x + 21y = 84


helyettesítsük x helyére a fentit:


-8 ( 18 - 4,5y ) + 21y = 84


-144 + 36y + 21y = 84 --> y = ( 84 + 144 ) / 57 = 4


x pedig = 18 - 4,5 * 4 = 0


x = 0, y = 4


Ellenőrizve jó.

2012. máj. 17. 20:54
 35/36 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, kijött meg minden, csak ezt elkezdtük órán és ott fejeztük be, hogy 19/42x=0 és ez bekavart..de így már minden oké és köszi, hogy ilyen segítőkész vagy :)
2012. máj. 17. 21:13
 36/36 anonim ***** válasza:
Így már értem. Lehagytad az x-et, és csak 19/42 = 0-át írtál előbb, azért nem értettem. Amit írtál, úgy már biztos érted, hogy ennyiszer x csak akkor nulla, ha x nulla. Jó éjt!
2012. máj. 17. 21:15
1 2 3 4