Mennyi x és y? (matek,9-es anyag)


Lépésről-lépésre valaki írja le!


2x+3y=4

5x-6y=-7



2012. máj. 16. 19:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
6/27 a te megoldás szerint a 2x, mivel azt mondtad, hogy x=1/9, akkor kettővel szorzod belőle lesz: 2/9, a nevezőt és számlálót is felszorzod 3mal, és tádámm... 2X = 6/27, de lehet, hogy én vagyok a helikopter....
2012. máj. 16. 21:09
 12/36 anonim ***** válasza:
Amikor rájöttél, hogy butaságot beszélsz, elég némán elsunnyognod, és örülni, hogy nem névvel írsz :)
2012. máj. 16. 21:10
 13/36 A kérdező kommentje:
Olyan cukik vagytok :)
2012. máj. 16. 21:11
 14/36 anonim ***** válasza:
És mire jöttél rá, melyik a cuki megoldás? :)
2012. máj. 16. 21:11
 15/36 anonim ***** válasza:
Amennyiben külön külön mindkét egyenletbe beírva is jók az értékeid, akkor magyarázzál. Nem vagyok sunyi nem sunnyogok, soha nem voltam az. A második egyenletbe beírva nem jön vissza oké, de neked meg az elsőbe beírva nem jön vissza. Kvittek vagyunk, és nem kérek privát üzenetet senkitől....TŐLED SEM! :D
2012. máj. 16. 21:27
 16/36 anonim ***** válasza:

Nekem minden visszajön, csak nem tudsz számolni. Leírtam az ellenőrzést helyesen, mert te még ellenőrizni se tudtál...


Na nézd vissza, és okulj...

2012. máj. 16. 21:30
 17/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megcsináltam én is..:)

Nos, szerintem az első válaszoló mondta jól..


Két módszerrel csináltam meg a feladatot:

I. 2x+3y=4

5x-6y=-7


elsőt beszorozzuk kettővel:

4x+6y=8

5x-6y=-7

9x=1

x=1/9


2/9+3y=4

2+27y=36

27y=34

y=34/27



Másik módszer:

I. 2x+3y=4

II. 5x-6y=-7


2x=-3y-4

x=(-3y-4)/2

5(-3y-4)/2))-6y=-7

(-15y-20)/2-6y=-7

-15y-20-12y=-14

-27y=-34

y=34/27


2x+3(34/27)=4

2x+102/27=4

54x+102=108

54x=6

x=1/9



Bocsi, ha valahol elírtam, de elég fáradt vagyok már ilyen későn :)

2012. máj. 16. 21:35
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem számoltad el. Azért nem egy rakétatudomány ez az egyenletrendszer.
2012. máj. 16. 21:40
 19/36 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül, hogy jó választ adtál, nem kell lenézni másokat és bunkónak lenni..
2012. máj. 16. 21:41
 20/36 anonim ***** válasza:
Tök igazad van, de valahogy az a #4-es hozzászólás olyan pökhendi volt, és mellette hibás, hogy azt nehéz lenyelni. Ettől még igazad van!
2012. máj. 16. 21:44
1 2 3 4