Hogyan kell az ilyesfajta matekfeladatot megoldani (kb.8. osztályos anyag)?


Ismétlés, csak sajnos nem emlékszem, meg nem is vagyok matekzseni... Most nem az én házimat fogom lediktálni, elég, ha a logikájára rájövök. Pl. van egy ilyen feladat:


A kertben a nagymamám 2 óra alatt ülteti el az epret, a nagypapám 1 óra alatt. Mennyi idő alatt végeznének az eperültetéssel, ha együtt dolgoznának?


(Köszönöm! :] )


2012. febr. 13. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

1 óra alatt nagymama 1/2 nagyapa 1/1 részt csinál meg.

X óra alatt x/2 x/1

Közösen:

x/2+x=1 (mivel egy kertet csinálnak meg)

x+2x=2

3x=2

x=2/3

Azaz közösen 2/3 óra alatt végeznek.

2012. febr. 13. 18:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, már értem! :)
2012. febr. 13. 19:09