Ismétlés, csak sajnos nem emlékszem, meg nem is vagyok matekzseni... Most nem az én házimat fogom lediktálni, elég, ha a logikájára rájövök. Pl. van egy ilyen feladat:
A kertben a nagymamám 2 óra alatt ülteti el az epret, a nagypapám 1 óra alatt. Mennyi idő alatt végeznének az eperültetéssel, ha együtt dolgoznának?
(Köszönöm! :] )
2012. febr. 13. 18:42
1/2 anonim válasza:
1 óra alatt nagymama 1/2 nagyapa 1/1 részt csinál meg.
X óra alatt x/2 x/1
Közösen:
x/2+x=1 (mivel egy kertet csinálnak meg)
x+2x=2
3x=2
x=2/3
Azaz közösen 2/3 óra alatt végeznek.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, már értem! :)
2012. febr. 13. 19:09