2ax+5bx (a=2,b=-3,x=4)2011. okt. 7. 17:33
1/7 anonim válasza:
Péntek van nehogy már házit csinálj :) inkább pihenj:D
2/7 A kérdező kommentje:
:-D Pár napja már ezen agyalunk,mert ketten kétféle megoldást csináltunk.
2011. okt. 7. 17:37
4/7 anonim válasza:
2*(2*4)+5*(3*4) = 2*8 + 5* 12 = 76.
5/7 anonim válasza:
Bocsi, nem vettem észre hogy az -3, nem (plusz) 3. Azáltal a végeredmény nem 76, hanem -44. ;)
6/7 A kérdező kommentje:
Mert én rosszul csináltam:2a+2x+5b+5x=2a+7x+5b=4+28+(-15)=17
Szóval akkor így kell:2*2*4+5*(-3)*4=16+(-60)=-44Köszönöm szépen
2011. okt. 7. 18:02
7/7 bongolo válasza:
Azzal keverted, hogy 2(a+x) = 2a + 2x
De itt szorozva van az 'a' meg az 'x'. A 2·a·x szorzatnál egyszerűen bármilyen sorrendben össze kell szorozni a három számot.