Ki tudja megoldani az alábbi kémiai feladatot? Oldat tömege=? Oldott anyag tömege=? Oldószer tömege= 294 g tömeg= 2%

2010. jan. 23. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

294/49 = 6


Ammm... szerintem ezt te is csak viccnek szántad...ellenkező esetben ásd el magad xd.

2010. jan. 23. 14:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem tudja megoldani mert nem jól van meghatározva, ez nem feladat, hanem össze visszaság.a tömeg nem lehet 2% mert a % viszonyítás
2010. jan. 23. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsesz, ez igaz. Akkor még h*lyeség is xd. De szerintem úgy gondolták, ahogy írtam.
2010. jan. 23. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy teszed fel a kérdést van 294gr oldószered és abból akarsz egy anyaggal 2 tömeg %-os oldatot készíteni az más. Akkor az oldószer képezi a 98 %-ot és annak a két %-át oldva megkapod a 100% oldatot súlyban. 6gr anyagot kell az oldószerben oldani és lesz 300 gr 2 tömegszázalékos oldatod.
2010. jan. 23. 15:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szívatásnak szántam, a fiam 7.-es kémia munkafüzetében volt házi feladat.
2010. jan. 24. 19:20
 6/6 anonim ***** válasza:

ha tömeg% (W%) =2, akkor W oldószer=98% (az oldószer tömege 98%-a az oldatnak.

m oldat = 294/0,98= 300g

m oldott anyag= 300*0,02= 6 g

2010. jan. 25. 13:55