2010. jan. 23. 14:47
1/6 anonim válasza:
294/49 = 6
Ammm... szerintem ezt te is csak viccnek szántad...ellenkező esetben ásd el magad xd.
2/6 anonim válasza:
Ezt senki nem tudja megoldani mert nem jól van meghatározva, ez nem feladat, hanem össze visszaság.a tömeg nem lehet 2% mert a % viszonyítás
3/6 anonim válasza:
Bocsesz, ez igaz. Akkor még h*lyeség is xd. De szerintem úgy gondolták, ahogy írtam.
4/6 anonim válasza:
Ha úgy teszed fel a kérdést van 294gr oldószered és abból akarsz egy anyaggal 2 tömeg %-os oldatot készíteni az más. Akkor az oldószer képezi a 98 %-ot és annak a két %-át oldva megkapod a 100% oldatot súlyban. 6gr anyagot kell az oldószerben oldani és lesz 300 gr 2 tömegszázalékos oldatod.
5/6 A kérdező kommentje:
Nem szívatásnak szántam, a fiam 7.-es kémia munkafüzetében volt házi feladat.
2010. jan. 24. 19:20
6/6 anonim válasza:
ha tömeg% (W%) =2, akkor W oldószer=98% (az oldószer tömege 98%-a az oldatnak.
m oldat = 294/0,98= 300g
m oldott anyag= 300*0,02= 6 g