Mennyi x és y? (matek,9-es anyag)


Lépésről-lépésre valaki írja le!


2x+3y=4

5x-6y=-7



2012. máj. 16. 19:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

első egyenletet végigszorzod kettővel:


4x + 6y = 8


Ha összeadod ezt és a másik egyenletet, akkor:


9x = 1 jön ki, amiből x = 1 / 9.


visszahelyettesítve bármelyikbe az x-et (pl. 1-be):


2 / 9 + 3y = 4, amiből y = 34 / 27

2012. máj. 16. 20:35
 2/36 anonim ***** válasza:
46%

Egyik egyenletből kifejezed a másikat.


2x+3y=4 ebből 3y=4-2x ebből y= (4-2x)/3


Ezt az y-ra kapott értéket helyettesíted be y helyére a második egyenletbe.


tehát az 5x-6y=-7-ből ez lesz: 5x-6((4-2X)/3)= -7


Elvégzed a szokásost, majd a végére kijön, hogy x= 3/17 és y= 62/51. ellenőrzöd és kész.

2012. máj. 16. 20:37
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló eredménye a jó!!
2012. máj. 16. 20:43
 4/36 anonim ***** válasza:
0%
Kedves első válaszíró, olyat nem tehetsz,hogy az egyenletrendszer egyik tagjával csinálsz valamit, a másikkal meg nem teszel semmit. Tehát nem megengedett az, hogy 2vel felszorzod az első egyenletet a másodikat meg hagyod úgy ahogy van! Ha visszahelyettesítesz ellenőrzésképp, akkor látod, hogy hibás amit írtál. Az enyémmel visszahelyettesítve meg kijön az eredmény. pá
2012. máj. 16. 20:44
 5/36 anonim ***** válasza:
Miről beszélsz, te nagyeszű? :D Ha egy egyenlet mindkét oldalát 2-vel szorzod, akkor egy vele ekvivalens egyenletet kapsz. Tök mindegy, hogy a másikkal teszel-e valamit. Ekkora marhaságot nem hallottam még, hogy egy egyenlet két oldalát nem szorozhatom 2-vel :D
2012. máj. 16. 20:57
 6/36 anonim ***** válasza:
És még annyit a buta megoldásodhoz, hogy a második egyenletben levezetnéd az ellenőrzésedet? :D :D :D
2012. máj. 16. 20:59
 7/36 anonim ***** válasza:

Amennyiben visszahelyettesíted az első válaszadó értékeit, akkor (persze az eredeti egyenletrendszerbe):


6/27+102/27 =216/27 ha felszorzod 27tel, látható egyértelműen, hogy: 6+102 = 216. HIBÁS a megoldás!!!

2012. máj. 16. 20:59
 8/36 anonim ***** válasza:
Mi az a 6/27?
2012. máj. 16. 21:02
 9/36 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! ellenőrzöm, hogy melyik a jó :)
2012. máj. 16. 21:07
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ezt az ellenőrzést légyszi vezesd le újra! :D Érdekelne. Addig idebiggyesztem, én hogy látom:


2 * 1/9 + 3 * 34 / 27 = 6 / 27 + 3 * 34 / 27 = 108 / 27 = 4


Kifejted a te ellenőrzésedet most? :)

2012. máj. 16. 21:08
1 2 3 4