Matek 7. o. algebra összevonás, behelyettesítés?


El kell végezni az összevonásokat,majd megvizsgálni egy konkrét esetben az eredeti és az új kifejezés helyettesítési értékének kiszámításával!


a,

x= o.1 y = -2/10-ed

(2x+5y)-(3xy+2y)+(2xy-5x)=



b,

x= 5/6-od y= 1/5-öd

(3x négyzeten y -xy négyzeten)+(x négyzet y négyzet + xy négyzet)-(2x négyzet y + x négyzet y négyzet)=


2012. ápr. 22. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:

a.


x=0.1=1/10 y=-0,2=-2/10


(2x+5y)-(3xy+2y)+(2xy-5x)=

2x+5y-3xy-2y+2xy-5x=

-3x+3y-xy=

-3X1/10+3X-2/10-1/10X-2/10=

-3/10+ -6/10- -2/100=

-9/10+2/100=

-88/100= -0,88

2012. ápr. 22. 14:39