El kell végezni az összevonásokat,majd megvizsgálni egy konkrét esetben az eredeti és az új kifejezés helyettesítési értékének kiszámításával!
a,
x= o.1 y = -2/10-ed
(2x+5y)-(3xy+2y)+(2xy-5x)=
b,
x= 5/6-od y= 1/5-öd
(3x négyzeten y -xy négyzeten)+(x négyzet y négyzet + xy négyzet)-(2x négyzet y + x négyzet y négyzet)=
2012. ápr. 22. 13:11
1/1 anonim válasza:
a.
x=0.1=1/10 y=-0,2=-2/10
(2x+5y)-(3xy+2y)+(2xy-5x)=
2x+5y-3xy-2y+2xy-5x=
-3x+3y-xy=
-3X1/10+3X-2/10-1/10X-2/10=
-3/10+ -6/10- -2/100=
-9/10+2/100=
-88/100= -0,88