Matek 8. osztály, algebra! Segítesz?


Három könyvszekrényben könyvek vannak. A másodikban 2x, a harmadikban 3x annyi, mint az elsőben.

Ha a harmadikból 400 könyvet árteszünk az elsőbe, akkor az elsőben 310 könyvvel több lesz, mint a másodikban.

Hány könyv van az első szekrényben?



2012. ápr. 15. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

eslő szekrény: x-könyv

második: 2x-könyv

harmadik: 3x-könyv


3x-400=x+400-310

2x=490

x=245

2012. ápr. 15. 11:35
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

x,2x,3x


A 3.-ból átteszek 400 könyvet

x+400

2x

3x-400


És most tudjuk, hogy az elsőn több van, mint a másodikon, vagyis

x+400=2x+310

90=x


A polcokon eredetileg

90

180

270 könyv volt


De ez nem jó, mert a harmadikról nem tudsz 400 könyvet átrakni.


Vagyis ennek a feladatnak NINCS MEGOLDÁSA.

2012. ápr. 15. 11:57