Három könyvszekrényben könyvek vannak. A másodikban 2x, a harmadikban 3x annyi, mint az elsőben.
Ha a harmadikból 400 könyvet árteszünk az elsőbe, akkor az elsőben 310 könyvvel több lesz, mint a másodikban.
Hány könyv van az első szekrényben?
2012. ápr. 15. 11:32
1/2 anonim válasza:
eslő szekrény: x-könyv
második: 2x-könyv
harmadik: 3x-könyv
3x-400=x+400-310
2x=490
x=245
2/2 anonim válasza:
x,2x,3x
A 3.-ból átteszek 400 könyvet
x+400
2x
3x-400
És most tudjuk, hogy az elsőn több van, mint a másodikon, vagyis
x+400=2x+310
90=x
A polcokon eredetileg
90
180
270 könyv volt
De ez nem jó, mert a harmadikról nem tudsz 400 könyvet átrakni.
Vagyis ennek a feladatnak NINCS MEGOLDÁSA.