A feladat: Egy háromszög szögeinek mértéke egyenesen arányos a 2, 3 és 4 számokkal. Határozd meg a háromszög szögeinek mértékét!
2010. nov. 10. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A háromszög belső szögeinek összege 180 fok.

2+3+4=9

180/9=20

2*20=40

3*20=60

4*20=80


Tehát 40, 60 és 80 fokosak a szögek.

2010. nov. 10. 17:10