Az első feladatban amit behelyettesítünk a zárójelbe, az lesz az x. Tehát pl. E(1)=2*1-1=1 vagy E(5)=2*5-1=9 Én itt kihoztam egy eredményt, csak nem tudom jó-e. Felhasználtam a számtani sorozatoknál tanult összegzési képletet. És 8.090.252 jött ki eredménynek az első feladatnál. Ez helyes? Ha nem lenne az, akkor kérlek írjátok le a feladatmegoldást. A második feladatnál a feladatban szereplő 10-es szám, és az eredmény, mármint a 0 is tizes számrendszerbe van. Azt nem tudom sajnos, hogy a szorzat előtt szereplő "-2" igen-e, vagy pedig más számrendszerbe van. Az y tulajdonképpen azt fogja jelölni, hogy melyik az a számrendszer, amelynél a számok összege 0 lesz. Szóval, az y egyenlő lesz egy számrendszerrel (pl. ha hármas számrendszerbe vannak az y-vel megjelölt számok és átalakítva őket 10-es számrendszerbe és összeadva a műveletben szereplő számokat, kijön a 0, akkor y egyenlő hárommal). Előre is köszönöm!
2011. okt. 25. 16:58
 1/5 BKRS ***** válasza:

E (0) +E (1) +E (2) +E (3) +E (4) +E (5) +... +E (2011) =

2*0 + 1 + 2x1 +1 +... +2*2011 +1 =

2*(0+1+...+2011) + 2011 =

2*(2011+2012)/2 + 2011 = 6034

2011. okt. 25. 18:03
 2/5 BKRS ***** válasza:

Hoppa ,az ott -1 nem +1

Akor vissz az egesz:

E (0) +E (1) +E (2) +E (3) +E (4) +E (5) +... +E (2011) =

2*0 - 1 + 2x1 -1 +... +2*2011 -1 =

2*(0+1+...+2011) - 2011 =

2*(2011+2012)/2 - 2011 = 2011 + 2012 - 2011 = 2012

2011. okt. 25. 18:05
 3/5 BKRS ***** válasza:

112 (y) -2*3 (y) -2 (y) +10=0


112(y) = y^2 + y + 2

-2*3(y) = -6

-2(y) = -2

Tehat

y^2 + y + 2 - 6 - 2 + 10 = 0

y^2 + y + 4 = 0

Vagyis valami nagyon nem stimmel, kiveve ha komplex tort alapu szamrendszereket is hasznaltok (vagy elszamoltam valamit).

Nezd mar meg a feladatot nem irtal-e el valamit.

2011. okt. 25. 18:17
 4/5 BKRS ***** válasza:

112 (y) -2*30 (y) -20 (y) +10=0

Az pl az lenne, hogy:

y^2 + y + 2 -6y -2y +10 =0

y^2 -7y + 12 =0

(y-3)(y-4) = 0

y=3 vagy y = 4

viszont a 3-as szam szerepelt a 30(y) felirasban, tehat nem lehet 3 alapu a szam.

Ezert y=4.

2011. okt. 25. 18:19
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Valóban, én írtam el... A második felírás a helyes, megértettem... Mégegyszer köszönöm!

További szép napot!

2011. okt. 26. 15:47