Tudnátok segíteni 8. osztályos algebrában? (Nagyon sok van)


A kiszámolás módját is írjátok le, légyszíves!


B19


b., Egy húrtrapéz egy száron fekvő szögei közül az egyik szög 60%-a a másiknak. Mekkorák a húrtrapéz szögei?


c., Egy egyenlő szárú háromszög két szögének aránya 2:5. Mekkorák lehetnek a háromszög szögei?


d., Egy deltoid három szögének aránya 2:3:5. Mekkorák lehetnek a deltoid szögei, ha a szögek fokokban kifejezett mérőszáma egész szám?


B20


c., Egy egyenlő szárú háromszög alapjának, és szárának aránya 2:3.

Mekkorák a háromszög oldalai, ha a kerülete 49cm?


B21


b., Egy háromszög "a" oldala 45cm, területe 360 cm2(köbcentiméter). Mekkora az "A" oldalhoz tartozó magassága?


c., Egy rombusz területe 31,5 cm2, egyik átlója 7 cm. Mekkora a másik átlója és kerülete?


d., Egy trapéz két alapja: a = 7cm c = 5 cm, területe 48 cm2. Mekkora a trapéz magassága?


e., Egy háromszögben: a = 14 cm, b = 10 cm ma( a magassága) = 15 cm. Mekkora a b oldalhoz tartozó magasság?


Nagyon fontos lenne, köszi előre is ;)



2012. febr. 27. 20:01
 1/4 BKRS ***** válasza:

B19

b) a ket szog osszege 180 fok

x az egyik szog 0,6x a masik

x+0,6x = 180

x = 180/1,6 = 112,5

a masik szog akkor 67,5


c)

az alapokon fekvo szog x, harmadik csucsbanlevo szog: 180-2x

Tehat vagy (180-2x)/x = 2/5

vagy x/(180-x)/x = 2/5


Az elso esetben x=75, 180-2x = 30

A masodik esetbenx=40, 180-2x = 100


d)

A szogek 2x, 3x es 5x nagysaguak es valamelyikbol 2 van.

A szogek osszege 360 fok, vagyis attol fuggoen, hogy melyik ket szog egyenlo, lehet:

2x+2x+3x+5x = 360

12x=360

x=30 a szogek: 60,60,90,150 Ez jo megoldas.


vagy:

2x+3x+3x+5x = 360

13x = 360

x=27.6923077, A szogek:

55.3846154, 83.0769231, 83.0769231, 138.461538 Ami nem jo megoldas, mert nem egeszek a szogek.


2x+3x+5x+5x = 360

15x = 360

x= 24, A szogek: 48, 72, 120, 120 Ez jo megoldas

2012. febr. 27. 23:13
 2/4 BKRS ***** válasza:
100%

B20

c.

a haromszog oldalai lehetnek 2x,3x,3x vagy 2x,2x,3x

Az elso esetben:

2x+2x+3x = 49

7x = 49

x=7

az oldalak: 14,14,21


A masodik esetben:

2x+3x+3x = 49

8x = 49

x = 49/8

az oldalak:

12.25, 18.37500, 18.37500

2012. febr. 27. 23:16
 3/4 BKRS ***** válasza:

B21

b)

cm2 az negyzetcenti nem kobcenti

T=a*m/2

tudjuk, hogy T=360, a=45

360=45m/2

2*360/45 = m

m = 16 (cm)


c)

A rombusz terulete:

T = ab/2 ahol a az egyik atlo, b a masik atlo.

31,5 = 7*b/2

b=2*31,5/7

b=9


d)

A trapez terulete:

T=m*(a+b)/2

48 = m* (7+5)/2

48*2/(7+5) = m

m = 8


e)

A haromszog terulete= ala*magassag/2

Irjuk ezt fel mindket oldalra, jelolje M a "b" oldalhoz tartozo magassagot:

14*15/2 = T = 10*M /2

14*15/2 = 10*M /2

14*15*2/(2*10) = M

M = 21

2012. febr. 27. 23:21
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Sokat segítettél :)

2012. febr. 28. 16:05