8. osztályos fizika! Egy számitógépet 230V feszültségü áramforrásra kapcsolunk. Mekkora munkát végez az áramforrás elktromos mezője 3 óra alatt, ha az áramerősség 50mA?

2012. febr. 15. 19:51
 1/3 bongolo ***** válasza:

A teljesítmény: P=U·I = 230V·0,05A = ... Watt számold ki

A végzett munka: W=P·t

Ha az idő mértékegységét órában hagyod, akkor a végzett munka wattóra mértékegységű lesz. Szimpatikusabb viszont a Joule, ami akkor jön ki, ha az időt átváltod másodpercre. Szóval váltsd át.

2012. febr. 15. 22:22
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! :)
2012. febr. 16. 07:12
 3/3 anonim válasza:
egy isten vagy!!!:Dd most kellett fizika dogaba!!:DDDD
2014. febr. 24. 11:22