2010. márc. 21. 12:53
1/5 czibles válasza:
1. kérdés:
P=U*I
2. kérdés:
R=U/I
behelyetesítés talán megy... (amúgy meg a 2 legalapabb képlet az elektronikában)
2/5 A kérdező kommentje:
oké én most tanulom 6-os vagyok sztm nem nagy baj ha elsőre nem fogtam fel...
2010. márc. 21. 13:06
4/5 A kérdező kommentje:
megoldottam csak nem tudom hogy jól e nekem így jött ki :
p=60W
i=260mA=0,26A
u=?
u=P/I
60W:0,26A=230V
ez így jó?
a másik meg így jött ki:
r=46 ohm
I=5A
U=?
U=I#r=46ohm#5A=230V
2010. márc. 21. 13:37
5/5 czibles válasza:
jónak tünik.
gondolom a "#" szozást jelent.