Mekkora az áramforrás feszültsége, ha a fogyasztón 260mA-es áram folyik át és a teljesítmény 60W? Mekkora feszültésg mérhető egy46ohm ellenállású fogyasztó kivezetésein, ha az átfolyó áram erőssége 5A?

2010. márc. 21. 12:53
 1/5 czibles ***** válasza:

1. kérdés:

P=U*I


2. kérdés:

R=U/I


behelyetesítés talán megy... (amúgy meg a 2 legalapabb képlet az elektronikában)

2010. márc. 21. 13:05
 2/5 A kérdező kommentje:
oké én most tanulom 6-os vagyok sztm nem nagy baj ha elsőre nem fogtam fel...
2010. márc. 21. 13:06
 3/5 anonim ***** válasza:
A képleteket azért rendezd át!
2010. márc. 21. 13:13
 4/5 A kérdező kommentje:

megoldottam csak nem tudom hogy jól e nekem így jött ki :

p=60W

i=260mA=0,26A

u=?

u=P/I

60W:0,26A=230V

ez így jó?

a másik meg így jött ki:

r=46 ohm

I=5A

U=?

U=I#r=46ohm#5A=230V

2010. márc. 21. 13:37
 5/5 czibles ***** válasza:

jónak tünik.

gondolom a "#" szozást jelent.

2010. márc. 21. 18:24