Egy 40kg tömegű láda és egy 600N súlyú ember közül:

-melyiknek van nagyobb súlya?

-melyik nyomja nagyobb erővel a Földet?

-melyiknek nagyobb a tehetetlensége?

-melyiknek nagyobb a tömege?

-melyiket éri nagyobb gravitációs erő?

Előre is köszönöm:)


2012. febr. 11. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]

Próbáld meg ez alapján megcsinálni és írd le mire jutottál. Ha rossz valami kijavítjuk! :)

2012. febr. 11. 11:30
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :) de nem az én házim, nem 7.-es vagyok, csak kell valakinek csinálnom egy házidolgozatot, és sosem voltam erős fizikából.
2012. febr. 11. 11:32
 3/11 A kérdező kommentje:
én arra tippelek hogy az összes kérdésre a 600N súlyú ember a válasz..de nem szeretném beírni amíg nem vagyok biztos benne...
2012. febr. 11. 13:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazad van, mindegyikben a 600N súlyú ember a nyerő
2012. febr. 11. 13:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugye a 600N súlyú ember az 60kg.

Ezért a súly,tömeg egyértelmű,

a grav. erő az ugye a 40kg os embernek 400N, eért itt is a 600Nos ember,

Ugyan így kell számolni, hogy melyik nyopmja nagyobb erővel a földet,

és ugye annak nagyobb a tehetetlensége, amelynek a mozgásállapotát ugyanakkora erővel kevésbé lehet megváltoztani

2012. febr. 11. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Az utolsónál az a helyes válasz, hogy mindkettőre ugyanakkor a gravitációs erő hat, mert ahogy az előző is írta, az állandó (picivel változik, ha a Föld különböző pontjain vagyunk, de ez a feladatban nem jelent meg, szóval elhanyagolhatjuk)
2012. febr. 11. 14:19
 7/11 anonim ***** válasza:

F = m*g


F – erő, súly, SI mértékegysége a N (Newton), illetve: kg*m*s⁻² = N

m – tömeg, SI mértékegysége a kg (kilogramm)

g – nehézségi gyorsulás, SI mértékegysége a m*s⁻² = m/s² (méter per másodperc a négyzeten, méter per szekundumnégyzet),

értéke: g = 9,81 m*s⁻² = 9,81 m/s², megközelítő értéke: g ≈ 10 m/s²


m(l) = 40 kg (a láda tömege)

F(e) = 600 N (az ember súlya)


A láda súlya:


F(l) = m(l)*g = 40*9,81 = 392,4 N, ha a „g“ megközelítő értékével számolunk, akkor:


F(l) = m(l)*g = 40*10 = 400 N a láda súlya


Az ember tömege:


F(e) = m(e)*g = m(e)*9,81 = 600 N, ebből:


m(e) = F(e)/g = 600/9,81 = 61,16 kg, ha a „g“ megközelítő értékével számolunk, akkor:


m(e) = F(e)/g = 600/10 = 60 kg az ember tömege


Az erő, amivel a földet nyomják az egyenlő a súllyal. Idézek a Wikipédia fenti oldalából (előző hozzászóló):


„Tehát például egy asztalon lévő könyv súlya az az erő, amellyel az asztalt nyomja ... .“


A láda az F(l) erővel nyomja a Földet:


F(l) = m(l)*g = 40*10 = 400 N


Az ember az F(e) erővel nyomja a Földet:


F(e) = 600 N


[link]


Idézek belőle:


„A testek tehetetlenségének a mértéke a tömeg, jele: m, mértékegysége a kilogramm (kg)“


A láda tehetetlensége (tömege):


m(l) = 40 kg (a láda tömege, ill. tehetetlensége)


Az ember tehetetlensége (tömege):


m(e) = 60 kg (az ember tömege, ill. a tehetetlensége)


m(e) > m(l) (az ember tömege nagyobb, mint a láda tömege)

[link]


Idézek belőle:


„A gravitációs erő az az erő, amelyet az egyik test a másikra a gravitáció jelenségének megfelelően kifejt.“


F(gravitációs) = G*m₁*m₂/d²


A Föld esetében:


F(gravitációs) = G*M*m₂/R²


G – gravitációs állandó

M – a Föld tömege

R – a Föld sugara


G*M/R² = g (nehézségi gyorsulás), vagyis:


F(gravitációs) = g*m₂ (az „m₂“ tömegre ható gravitációs erő)


A ládára ható gravitációs erő (egyenlő a láda súlyával):


F(l) = m(l)*g = 40*10 = 400 N


Az emberre ható gravitációs erő (egyenlő az ember súlyával):


F(e) = m(e)*g = 600 N

2012. febr. 11. 14:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze hozzá kell tenni, a válaszok csak akkor helyesek, ha a láda is, meg az ember is a Földön van.

Ha pl. a Holdon lennének, ott más eredmények lennének jók.

2012. febr. 11. 18:04
 9/11 anonim ***** válasza:

hello ezt mi pont 3 hete vettük sőt ezek a kérdések benne vannak a fizika könyvem 57. oldalán



és a válasz mindre a 600N súlyú ember de az utolsót én se tudom biztosan


13/f

2012. febr. 11. 19:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Már levezette világosan és érthetően rudolf.th hogy az utolsó kérdésre is a 600 N sulyú ember a válasz.
2012. febr. 11. 19:23
1 2