A háromszög területét, kerületét, kis r-t, nagy R-t, Súlypontját, hogy kell kiszámolni?

9edikes vagyok segítene valaki,mert nem értem.
2012. márc. 19. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

kerület: a+b+c

terület: a×magasság osztva kettővel

Az r-t és R-t nem tudom, bocsi. Nem is tudom mit gondolsz alatta.. :/ beírt kör sugara és körülírt kör sugara? vagy?

2012. márc. 19. 20:43
 2/4 anonim ***** válasza:
A "r" a bele írható kör kerülete: T=r*s, ahol s=K/2. A "R" pedig a kívülre írható kör sugara, ez T=a*b*c/4R. A súlypontján meg nem tudom, mit kell kiszámolni. :)
2012. márc. 19. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok a T=r*s képletet túrós képletnek is szokták hívni, ezt azért mondom el, mert könnyebb megjegyezni. Azért túrós mert t=ró*s. Itt nem r-rel, hanem róval jelöli a sugarat. Szerintem könnyebb így, ha van egy jól hangzó képlet. :)
2012. márc. 19. 20:59
 4/4 TJHooker33 ***** válasza:
R-re a szinusztételt is érdemes tudni: [link]
2012. márc. 19. 21:08