Egy háromszög 2 oldalának a négyzetösszege 193 négyzetcentiméter, a harmadik oldala 15 cm-es, és a harmadik oldallal szemközti szöge 100,98°-os. Mekkorák a háromszög ismeretlen oldalai és szögei?

2012. márc. 17. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

a^2+b^2=193

c=15

alfa= 100,98


koszinusztétel:


c^2=a^2+b^2-2ab*cos alfa

15^2=192-2ab*cos100,98

a*b=86,63


két ismeretlenes egyenlet:


a^2+b^2=193

a*b=86,63


kifejezel, behelyettesítesz, megolod, visszahelyettesítesz.


Ekkor tudod a 3 oldalt, ezután sinustétellel kiszámolod a szögeket.


a/sin(szembelévő szög) = b/sin(szembelévő szög) = c/sin(szembelévő szög)

2012. márc. 17. 16:05
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. márc. 17. 16:11