1 Derékszögű 3szög befogója 10cm átfogója 15 cm. Hogy kell kiszámolni a 3 oldalt, a 3szög köré írható kört és sugarát,3szög területét és kerületét?

Lehetőleg kérlek úgy segítsetek ,hogy átláthatóan írjátok le nekem és megjelelölitek hogy most mit is számolunk ki.
2012. márc. 19. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Pithagorasz tétellel számítható a 3. oldal, amely:

Négyzetgyök alatt (15négyzete-10négyzete)

2. a köré írható kör átmérője az átfogó (merthogy derékszögű háromszög van a Thalesz körben), sugara nyilván a fele 7.5cm

3. A kerület: összeadod a 3 oldalt, a területet meg már csak ki tudod számolni...

2012. márc. 19. 18:52
 2/6 A kérdező kommentje:
egy kis számolással megspékelnéd nekem?
2012. márc. 19. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Pitagorasz tétel miatt a másik befogó gyök125

Köré írható kör sugara az átfogó fele, a Thálesz tételre hivatkozva pl.

Terület: Mivel derékszögű, ezért a két befogó szorzata kettővel osztva

Kerület a 3 oldal összeadva.

2012. márc. 19. 18:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne kelljen már a szádba rágni, egy számológéped csak van :D
2012. márc. 19. 18:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Valahol mindig elvesztem a fonalat:S És valahogy nem tom valahogy mindig elhomályosodik
2012. márc. 19. 18:57
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Eredmény (mint elsőben említettem): 225-100=125 gyököt vonva a 3. oldal: 11,18cm

2. Megmondtam

3. Terület: (11,18*10)/2=55,90cm2

4. Kerület: 10+15+11,18=36,18cm

Tessék itt van, azt meg ne mondd, hogy elveszted a fonalat, elveszteni csak azt lehet, ami volt..

2012. márc. 19. 19:38