2011. aug. 17. 21:19
3/6 A kérdező kommentje:
akkor most konkrétan:
a derékszögű háromszög egyik befogója 300 cm
az egyik szöge 22 fok, a másik pedig a derékszög
mekkora a másik befogó és mekkora az átfogó? Konkrét képletet szeretnék. Pontos levezetést...
2011. aug. 17. 22:24
5/6 anonim válasza:
1. eset: Az oldallal szemben lévő szög a 22.
X a másik befogó, C az átfogó.
tg22 fok = 300/x
x = 300/(tg22) = 742,53
C=gyök alatt (300^2+742,53^2) = 800,04
2. eset: Az oldallal szomszédos szög a 22.
X a másik befogó, C az átfogó.
tg68 fok = 300/x
x = 300/(tg68) = 121,2
C=gyök alatt (300^2+212,2^2) = 323,56
6/6 A kérdező kommentje:
KÖSZI SZÉPEN!
2011. aug. 18. 12:00