Egy derékszögű háromszög egyik befogóját tudom és 2 szöget. Hogyan tudom kiszámolni a másik befogó méretét?

2011. aug. 17. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
szögfüggvényekkel
2011. aug. 17. 21:28
 2/6 anonim ***** válasza:
pl szinusz tétellel?
2011. aug. 17. 21:28
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor most konkrétan:

a derékszögű háromszög egyik befogója 300 cm

az egyik szöge 22 fok, a másik pedig a derékszög

mekkora a másik befogó és mekkora az átfogó? Konkrét képletet szeretnék. Pontos levezetést...

2011. aug. 17. 22:24
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Melyik szöge a 22˘?
2011. aug. 17. 23:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. eset: Az oldallal szemben lévő szög a 22.

X a másik befogó, C az átfogó.

tg22 fok = 300/x

x = 300/(tg22) = 742,53

C=gyök alatt (300^2+742,53^2) = 800,04


2. eset: Az oldallal szomszédos szög a 22.

X a másik befogó, C az átfogó.

tg68 fok = 300/x

x = 300/(tg68) = 121,2

C=gyök alatt (300^2+212,2^2) = 323,56

2011. aug. 17. 23:24
 6/6 A kérdező kommentje:
KÖSZI SZÉPEN!
2011. aug. 18. 12:00