Hogy kell kiszámolni a rajzon látható háromszög területét? Valaki kiszámolná, vagy leírná számokkal, hogy hogyan kell kiszámolni?


[link]


A magasságát tudom, hogy 3,4 méter meg az egyik oldala 12,4 méter, de még kéne valami adat és az ablak területét le kell vonni belőle. vagy hogy a pics*ába kell kiszámolni???


Szerintem hozzá elég adat, hogy kilehessen számolni, vagy én vagyok szellemi fogyatékos.


2011. szept. 10. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Hányszor teszed még fel ugyanazt a kérdést?

Ha tudod az alapját és a hozzá tartozó magasságot, akkor összeszorzod őket, majd osztod kettővel, ahogy már elmondtam.

2011. szept. 10. 13:47
 2/6 anonim ***** válasza:

Pedig egyszerű.

Háromszög területe = alap * az alaphoz tartozó magasság / 2

A négyzet területe = oldal * oldal

2011. szept. 10. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Alap (12,4 m) szorozva a magassággal (3,4 m) és osztva kettővel = 21,08 m^2. Az ablak 1,25 x 1,25 = 1,56 m^2

21,08 - 1,56 = 19,52 m^2.

2011. szept. 10. 13:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm napter!
2011. szept. 10. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne neki köszönd, mert attól nem leszel okosabb. Az első dolgozatkor úgyis lebuksz.
2011. szept. 10. 14:10
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem éppen, mert most már legalább van egy példám, hogy hogyan kell kiszámolni. :)
2011. szept. 10. 14:14