Érintőnek az iránytangense, hogy kell kiszámolni?


Kör középpontja: (9;-8)

sugara 10

Ìrja fel a P(1;-2)pontjában érintőjének egyenletét! Adja meg ennek az éintőnek az iránytangensét!


Nem értek semmit, és nem találok neten se semmit, szóval remélem itt valaki akar segíteni! :)


2011. okt. 24. 19:12
 1/6 BKRS ***** válasza:

OP vektor: (-8,6)

Erre meroleges vektor: (-6,-8)

ennek meredeksege: -8/-6=4/3

Y-Yo=m(X-Xo)

Y - (-2) = 4/3 * (X - 1)

Y + 2 = 4/3X - 4/3

Y = 4/3X -10/3

2011. okt. 24. 20:25
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így oldottam meg mint az előző, de lehet egész másként is hozzáfogni. (paraméteres egyenletrendszerrel)

[link]

2011. okt. 24. 20:33
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, a utolsó kép, segített, mert hát nem csak a választ akartam, hanem kicsit érteni is hogy kell odáig eljutni...
2011. okt. 24. 21:02
 4/6 A kérdező kommentje:

csak ha jól emlékszem, mert ráfigyeltem hogy azt írja hogy a két sugár merölegesen állnak egymáshoz, akkor a érintö sugár m-je, 1/m?

ìgy kapjuk a 4/3-mat?

2011. okt. 24. 21:10
 5/6 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem honnan jön a tizes?(a végén) 10/3
2011. okt. 24. 21:16
 6/6 anonim ***** válasza:
-4/3-2=-4/3-6/3=-10/3
2011. okt. 24. 21:19