Kör középpontja: (9;-8)
sugara 10
Ìrja fel a P(1;-2)pontjában érintőjének egyenletét! Adja meg ennek az éintőnek az iránytangensét!
Nem értek semmit, és nem találok neten se semmit, szóval remélem itt valaki akar segíteni! :)
2011. okt. 24. 19:12
1/6 BKRS válasza:
OP vektor: (-8,6)
Erre meroleges vektor: (-6,-8)
ennek meredeksege: -8/-6=4/3
Y-Yo=m(X-Xo)
Y - (-2) = 4/3 * (X - 1)
Y + 2 = 4/3X - 4/3
Y = 4/3X -10/3
2/6 anonim válasza:
Én is így oldottam meg mint az előző, de lehet egész másként is hozzáfogni. (paraméteres egyenletrendszerrel)
3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, a utolsó kép, segített, mert hát nem csak a választ akartam, hanem kicsit érteni is hogy kell odáig eljutni...
2011. okt. 24. 21:02
4/6 A kérdező kommentje:
csak ha jól emlékszem, mert ráfigyeltem hogy azt írja hogy a két sugár merölegesen állnak egymáshoz, akkor a érintö sugár m-je, 1/m?
ìgy kapjuk a 4/3-mat?
2011. okt. 24. 21:10
5/6 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem honnan jön a tizes?(a végén) 10/3
2011. okt. 24. 21:16