Hogyan kell kiszámolni? (lent)


az a feladat,hogy számoljam ki hogy a tanulok hány %-a tanulja az angol,német,olasz és japán nyelvet.(minden tanuló 1 idegen nyelvet tanul)


angol45 német 60 japán 15 olasz 30(ezezk a számok azok hogy hányan tanulják)


2011. okt. 19. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha minden tanuló egy nyelvet tanul, akkor az összes tanulólétszám ezek összege, ez a 100%. Az egyes nyelveket tanulók százalékos arányát úgy kapjuk, hogy sorra az egyes nyelveket tanulók számát elosztjuk az összes tanuló számával.
2011. okt. 19. 17:49
 2/2 anonim válasza:

ssze adod a tanulók számát : 45+60+15+30=150

150 = 100% (a összes tanuló összesége a 100%) 150/100= 1,5 (ha a 150-et elosztod 100al akkor megkapod hogy hány tanuló 1% [ haszemélyről vanszó, mint itt és nem egész szám akkor felfelé kerekitünk a végeredménynél.])

ha 1,5 tanuló = 1%

akkor: 45/1,5= 30%

60/1,5= 40%

15/1,5= 10%

30/1,5= 20%

A lényeg hogy össze adod a tanulókat. az eredményből kiszámolod hogy mennyi 1% hogy az össze adot tanulokat elosztod 100al, aztán a kapott eredménnyel elosztod a tanulókat és megkapod hogy meik hány 100%

2011. okt. 19. 18:13