2011. okt. 19. 17:35
1/2 anonim válasza:
1 dm3, vagyis 1 dm magas, 1 dm széles, 1 dm hosszú. Vagyis az alapterülete 1 dm2=0.01 m2. Alumínium sűrűsége ϱ=2702kg/m3. 1 dm3=0.001 m3. ϱ*V (térfogat)=m (tömeg). Vagyis: 2702*0.001=2.702 kg. p (nyomás)=F(erő)/A (felület). F=m*10 (igazából 9.81 a Föld gravitációs terében, csak kerekítünk.) Vagyis: F=27.02 N. p=F/A=27.02/0.01=2702 N/M2.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. okt. 19. 19:18