Hogyan kell kiszámolni a háromszög magasságát ha az oldalai?! LENT


szabályos háromszög oldalai:2cm

PITAGORASZ segítségével:)

Köszi!


2011. jan. 20. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
a háromszöget felezd meg középen függőlegesen, ott már tudod két oldal hosszát, és tudod alkalmazni a Pithagorasz-tételt.
2011. jan. 20. 18:12
 2/5 DudoloPocok ***** válasza:

A szabályos háromszög az egyenlő oldalú

a- oldal, m - magasság


Pit. tétel : a^2=(a/2)^2+m^2


Innen m=a*(gyök3/2)

2011. jan. 20. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy szabályos háromszögben a magasság felezi az alapot. Szóval ha minden oldal 2 cm, akkor az alap fele, 1cm. Behúzod a magasságot és írod, hogy

bef2+bef2=átf2

1 a négyzeten + bef2= 2 a négyzeten

1+bef2=4 |-1

bef2=3 | négyzetgyökvonás

√3

2011. jan. 20. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:

20:16-os vagyok

Hát mi így csináltuk év elején , 8.-os vagyok...

2011. jan. 20. 20:17
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi...:D

bár gondolkoztam rajta picit és rájöttem;)

de rendesek vagytok:)

2011. jan. 25. 18:37