1. 36l 60°C-os és 74l 90°C-os vizet összeöntünk. Mekkora lesz az összeöntött víz hőmérséklete?
2.Géza egyedül 7 óra alatt, Oszkár 5 óra alatt ásnak fel egy kertet. Együtt kezdenek el dolgzni,majd Oszkár 3óra múlva hazamegy. Mennyi idő alatt fejezi be a munkát Géza?
Nagyon szépen köszönöm!
2012. márc. 11. 16:41
1/3 vurugya béla válasza:
2. Géza 1 ó alatt 1/7, Géza 1 ó alatt 1/5 részt ás fel a kertből.
Géza a közösen töltött 3 ó alatt felásta a kert 3/7 részét, Géza pedig a 3/5 részét. Ez együtt 15/35 + 21/35 = 34/35 része a kertnek. Gézának a kert 1/35 részét kell még felásni, így 1/5 óra alatt végez vele. Ez pedig 12 perc.
2/3 vurugya béla válasza:
Bocs, egyenlet kellett volna én meg kiokoskodtam...
Nos:
3/7+3/5+x/7=1
ahol x jelenti azt, hogy mennyi órát dolgozott Géza egyedül.
x=1/5 jön ki így is...
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!:DD
2012. márc. 11. 17:26