Hogyan kell ezt a matematikai feladatot megoldani?


x^k+x^k+1

14z^n-21z^n-2

5x^3y^k+3+15x^2y^k+1


Alakítsd szorzattá.


2012. febr. 6. 17:40
 1/1 BKRS ***** válasza:

x^(k) + x^(k+1) = x^(k) * (1+x)


14z^n - 21z^(n-2) =

7z^(n-2) * (2z^(2) -3 )

Mashogy alakulna ha a 14 es a 21 is a hatvany alatt volna.

Nem vagyok biztos benne, hogy igy zarojelezes nelkul jol ertettem mit szeretnel.


5x^3 * y^(k+3) + 15x^2 * y^(k+1 )=

5x^2 *y^(k+1) * (x*y^2 + 3)

2012. febr. 6. 17:50