Hogyan oldjam meg a következő matematikai feladatot? (fontos, épp vizsgára készülök)

2^-4*4^2*8 / (2^-1)^-3
2011. ápr. 9. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit kell hozzá tudni:

I.x^a^b = x^(a*b)

II.x^a*x^b = x^(a+b)



2^-4*4^2*8 / (2^-1)^-3 = (felírunk mindent 2 hatványként)

2^(-4)*(2^2)^2*2^3/(2^-1)^-3 = (azonosságok I.)

2^(-4)*2^4*2^3/2^3 = (azonosságok II.)

2^3/2^3 = 1

2011. ápr. 9. 13:48
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2011. ápr. 10. 15:27