2^-4*4^2*8 / (2^-1)^-32011. ápr. 9. 13:00
1/2 anonim válasza:
Amit kell hozzá tudni:
I.x^a^b = x^(a*b)
II.x^a*x^b = x^(a+b)
2^-4*4^2*8 / (2^-1)^-3 = (felírunk mindent 2 hatványként)
2^(-4)*(2^2)^2*2^3/(2^-1)^-3 = (azonosságok I.)
2^(-4)*2^4*2^3/2^3 = (azonosságok II.)
2^3/2^3 = 1
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2011. ápr. 10. 15:27