Valaki segíteni ezt a logikai/matematikai feladatot megoldani?


A következő idézetet betűit kártyára írtuk, majd a kártyákat egy dobozba tettük: A tett halál az okoskodás


a.) Mi a valószínűsége annak hogy a véletlenszerűen kihúzott betű A ?

b.) Magánhangzó vagy mássalhangzó kihúzásának nagyobb a valószínűsége ?



valaki segítene..ezt a feladatot nem értem..

Előre is köszönöm..fontos lenne


2011. júl. 11. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűséget úgy számolsz, hogy a kedvező esetet elosztod az összes esettel, tehát:

a) kedvező eset(az 'a' betűk száma) = 3

összes eset(összes betű) = 21

valószínűség(p) = 3/21 = 1/7


b) összes eset itt is 21

kedvező eset(magánhangzók) = 9

valószínűség = 9/21


kedvező eset(mássalhangzók) = 12

valószínűség = 12/21


Tehát mássalhangzót nagyobb valószínűséggel húzol ki.

2011. júl. 11. 13:36
 2/2 bongolo ***** válasza:
100%

Jó az előző válasz, csak az idézet kicsit más: "A tett halála az okoskodás."

Szóval egy betűvel, ami éppen 'a', több van benne, ettől a valószínűségek kicsit mások (4/22 illetve 10/22 meg 12/22)

2011. júl. 11. 21:05