Hogy kell megoldani az alábbi matematikai feladatot?

8a3+b3 (nyolc "a" a köbön meg "b" a köbön)
2011. nov. 8. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
írj a hazid.hu-ra
2011. nov. 8. 17:24
 2/3 BKRS ***** válasza:

Szorzatta iras kell? Ha igen, akkor pl igy lehet:

8a^3 + b^3 = (2a)^3 + b^3 = (2a+b)((2a)^2 -2ab + b^2) =

(2a+b)(4a^2 - 2ab + b^2)


Amint lathatod, a ^ jelet a hatvanyozasra hasznaltam.

2011. nov. 11. 21:47
 3/3 A kérdező kommentje:
igen köszi:)))
2011. nov. 12. 10:24