8a3+b3 (nyolc "a" a köbön meg "b" a köbön)2011. nov. 8. 16:12
2/3 BKRS válasza:
Szorzatta iras kell? Ha igen, akkor pl igy lehet:
8a^3 + b^3 = (2a)^3 + b^3 = (2a+b)((2a)^2 -2ab + b^2) =
(2a+b)(4a^2 - 2ab + b^2)
Amint lathatod, a ^ jelet a hatvanyozasra hasznaltam.
3/3 A kérdező kommentje:
igen köszi:)))
2011. nov. 12. 10:24