Ezt a feladatot hogyan kell megoldani (algebra)?

Egy háromszög két oldalának különbsége 5 cm, kerülete 40 cm. Mekkorák lehetnek a háromszög oldalai?

2012. febr. 26. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Amit tudunk:


a – b = 5 cm,

a + b + c = 40 cm


A háromszögre érvényes:


a < b + c,

b < a + c,

c < a + b

2012. febr. 26. 18:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezeket tudjuk: a-b=5 és a+b+c=40 és ,,A háromszög bármely két oldalának összegének nagyobbnak kell lennie a harmadik oldalénál"


Vagyis:

a+b>c és a-b=5 és a+b+c=40


Tehát: a=15 b=10 c=15

Mert csak ezekre a számokra igazak a fenti kikötések.

2012. febr. 26. 18:41
 3/8 vurugya béla ***** válasza:

Végtelen sok ilyen háromszög van, mert kevés az adat.

Ha a legnagyobb oldal kisebb a másik kettő összegénél, akkor létezik ilyen háromszög.

Az oldalak: x, x+5 és 40-(x+x+5), (ami egyenlő 35-2x - szel)

A leghosszabb oldal lehet az x+5, ekkor x+5 < x+35-2x

Megoldva x<15 adódik.

A leghosszabb oldal lehet a 35-2x is, ekkor 35-2x < x+x+5

Megoldva x<7,5 adódik.

Tehát a háromszög lehetséges oldalait az x, x+5 és 35-2x képletek adják, ha 7,5<x<15


Egy gondolatot megér, hogy minden oldal pozitív lesz-e ezekben az esetekben, de igen, azok lesznek:)

2012. febr. 26. 18:44
 4/8 vurugya béla ***** válasza:

Az előző két válasszal ne törődj, látod, hogy nem hasznosak, az első csak felírja, amit a könyvből is kinézhetsz, a második pedig megdől, ha mutatok neki egy másik megoldást az én végtelen sokam közül, pl. x=8, azaz ha a három oldal 8, 13 és 19 :)

(Kár, hogy olyan is ír válazt, aki nem tudja, még nekem kell magyarázkodni...)

2012. febr. 26. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, most esett le nálam is. Bélának van igaza. De gondolom a természetes számok halmazán kell megoldani, ami már véges szám lesz.
2012. febr. 26. 18:48
 6/8 anonim ***** válasza:
El ne szállj magadtól Einstein...
2012. febr. 26. 18:49
 7/8 vurugya béla ***** válasza:
Téged is idegesítene, ha tudnál valamiben segíteni, és előtted valaki más meg gondolomra beírogat... Amihez nem értek, abba nem szólok bele, vagy utána 1000 bocs... nézz utána a válaszaimban, eddig így volt... És most én kérek bocsánatot, ha megbántottalak, nem ez volt a cél.
2012. febr. 27. 00:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:)
2012. febr. 27. 17:43