100^2-99^2+98^2-97^2+...+2^2-1^22012. márc. 26. 00:13
1/5 anonim válasza:
Ez így nem számtani sorozat...
a^2-b^2=(a-b)*(a+b)
Ez alapján a fentit úgy lehet átírni, hogy
1*199+1*197+...+1*3
Ez így már tényleg számtani sorozat. A függvény táblában benne van az összegképlet számtani sorozatra.
2/5 A kérdező kommentje:
dˇ2=a+2^2
dˇ3=a+2^3 ez lehetséges lenne??
Köszönöm a segítséget!
2012. márc. 26. 00:17
3/5 A kérdező kommentje:
itt végül is egyszerűbben össze kell adni az összes pozitív egész számot 1 és 100 között a négyeztre emelve?!
2012. márc. 26. 00:20
4/5 A kérdező kommentje:
500050 a végeredmény? Sň=(1^2+100^2):2*100
??
:S
2012. márc. 26. 00:24
5/5 bongolo válasza:
Nem, ilyet nem lehet csinálni. Egyrészt a négyzetek váltott előjellel mennek, másrészt ha csupa plusz lenne, akkor is ha négyzetek vannak benne, akkor az már nem számtani sorozat.
Olvasd el figyelmesen, amit Ifjútitán írt, az a megoldás. Vagyis a számtani sor ez:
3+5+7+...+197+199
Vagyis a1=3, an=199, n=99