Hogyan lehet a minél egyszerűbben kiszámolni? (számtani sorozat)

100^2-99^2+98^2-97^2+...+2^2-1^2
2012. márc. 26. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez így nem számtani sorozat...


a^2-b^2=(a-b)*(a+b)


Ez alapján a fentit úgy lehet átírni, hogy

1*199+1*197+...+1*3


Ez így már tényleg számtani sorozat. A függvény táblában benne van az összegképlet számtani sorozatra.

2012. márc. 26. 00:16
 2/5 A kérdező kommentje:

dˇ2=a+2^2

dˇ3=a+2^3 ez lehetséges lenne??


Köszönöm a segítséget!

2012. márc. 26. 00:17
 3/5 A kérdező kommentje:
itt végül is egyszerűbben össze kell adni az összes pozitív egész számot 1 és 100 között a négyeztre emelve?!
2012. márc. 26. 00:20
 4/5 A kérdező kommentje:

500050 a végeredmény? Sň=(1^2+100^2):2*100

??

:S

2012. márc. 26. 00:24
 5/5 bongolo ***** válasza:

Nem, ilyet nem lehet csinálni. Egyrészt a négyzetek váltott előjellel mennek, másrészt ha csupa plusz lenne, akkor is ha négyzetek vannak benne, akkor az már nem számtani sorozat.


Olvasd el figyelmesen, amit Ifjútitán írt, az a megoldás. Vagyis a számtani sor ez:

3+5+7+...+197+199

Vagyis a1=3, an=199, n=99

2012. márc. 26. 00:45